• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
  • „ Olvasónak nem születik az ember; az olvasóvá válás nevelési folyamat eredménye.”

Az értő olvasás ma már feltétele a társadalomban való tájékozódásnak, a kommunikációnak, hisz a mindennapi boldoguláshoz mindez kíméletlenül hozzátartozik. Ám a tapasztalat azt mutatja, hogy a  tanulók jelentős része nem érti az olvasott szöveget, pedig a szövegértési képesség minden tanulás alapfeltétele. Ezért nagy figyelmet szentelünk az értő olvasás fejlesztésének nemcsak a magyar nyelv és irodalom órákon, hanem lényegében valamennyi tanórán, hiszen olvasni gondolkodás nélkül értelmetlen dolog, gondolkodni olvasás révén szerzett ismeretek nélkül szinte lehetetlen. Lehetetlen, hiszen gondolkodva tanulunk, ismerjük meg a világot, értő olvasás nélkül társadalmunkon kívül rekedünk.

Az olvasásra nevelés, illetve az  értő olvasásra nevelés keretén belül 2017.10.6-án iskolánk 2 osztálya, a Kvintó és Szextó diákjai mérhették össze erejüket. Szövegértés, kreatív feladatmegoldás, nyelvi játékok   - csak egynéhány feladat a sok közül. Bár a feladatok korántsem voltak könnyűek, szoros küzdelemben eldőlt, melyik csapat a legjobb, és a jutalom sem maradt el. A legtöbb pontszámot összegyűjtő trió mi más ajándékot kaphatott volna, mint könyvet. Jó olvasást mindenkinek!

• 12. 10. 2017

Do galérie Čitateľská gramotnosť boli pridané fotografie.

• DEŇ JAZYKOV

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV – 26. september 2017

Dňa 26. septembra 2017 sme oslávili Európsky deň jazykov. Naši študenti pripravili nástenky v triedach a vo vestibule, riešili hádanky a krížovky, na interaktívnej tabuli riešili rôzne hry so slovíčkami a na internete kvíz o jazykoch v angličtine a nemčine. Sledovali tiež krátke filmy v týchto jazykoch.

Cieľom tohto dňa je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov.

NYELVEK EURÓPAI NAPJA – 2017. szeptember 26.

2017. szeptember 26-án iskolánkon megünnepeltük az   Nyelvek Európai Napját. Diákjaink az osztályok és a folyosók falaira faliújságokat készítettek, keresztrejtvényeket fejtettek, az interaktív táblán különböző nyelvi játékokat oldottak angol és német nyelven.

Az Európa-szerte megrendezett programok célja, hogy felhívják a figyelmet a nyelvtanulás fontosságára, a nemzetek közötti kapcsolatok és együttműködések fejlesztésére és a kulturális különbségek megőrzésére.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Memoriál L. Ivána

Dňa 4.10.2017 sa uskutočnil v poradí už VI. ročník -  Memoriál László Ivána.

Športové podujatie sa konalo  v rámci dní mesta Tornaľa a zahájila ho pani  primátorka a pani riaditeľka gymnázia.

Súťažilo sa vo futbale chlapcov stredných a základných škôl a v basketbale dievčat zo základných škôl.

Naše družstvo futbalistov v turnaji obsadilo 1. miesto. Srdečne  gratulujeme !

• 5. 10. 2017

Do galérie Memoriál L. Ivána - Emléktorna boli pridané fotografie.

• Otvorenie školského roka

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie školského roka, ktoré sa uskutoční

dňa 4. septembra 2017 o 9.00 hod. na školskom dvore, v prípade nepriaznivého počasia vo vestibule školy.

Po ukončení oficiálnej časti sa presunieme do tried.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
  • 20. 6. 2017

Do galérie Exkurzia do Rumunska boli pridané fotografie.

• Ipolyi Arnold népmesemondó verseny

A Csemadok Országos Tanácsa nyolcadik alkalommal hirdette meg az Ipolyi Arnold  Népmesemondó Versenyt.

A verseny célja a magyar prózai népköltészeti műfajok műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, a hagyományos mesemondás, történetmesélés sajátosságainak megtartása a színpad adta keretek között is.

Iskolánkat a várhosszúréti regionális fordulón az 5. kategóriában  Molnár Kornélia, Lenkey Gábor és Országh Róbert István képviselték. Mindhárom aranysávos lehetőséget kapott részt venni a verseny döntőjén, amely 2017. június 4-5- én került megrendezésre Rozsnyón.

A rozsnyói döntőt is sikeresnek mondhatjuk, hiszen Molnár Kornélia és  Lenkey Gábor aranysávos minősítés szerzett, Országh Róbert a mostani döntőt ezüstsávos besorolással végezte.

Mindenkinek gratulálunk!

• OZNAM

Riaditeľstvo Gymnázia v Tornali  oznamuje,  že otvára triedy prvých ročníkov v školskom roku 2017/2018.

Prijímacie skúšky sa konajú 20. júna 2017 o 8.00 hod. pre žiakov prímy a prvých ročníkov  s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským.

Prihlášky treba doručiť do 12.6.2017 !

A Tornaljai Gimnázium igazgatósága értesíti Önöket, hogy a 2017/2018-as tanévben új osztályok nyílnak az első évfolyamban.

A szlovák és a magyar nyelvű Prímó és 1. osztályokba a felvételi vizsgákra 2017. június 20-én kerül sor 8 órai kezdettel.

A jelentkezési lapokat 2017. június 12-ig kell eljuttatni az iskola igazgatóságára.

• 25. 5. 2017

Do galérie Deň s hasičmi boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie Beseda s políciou boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie Anna Franková - výstava boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie MAturita boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie Ballagás boli pridané fotografie.

• Költészet napja 2017

,,Csak ami nincs, annak van bokra

Csak ami lesz, az a virág,

Ami van, széthull darabokra.”

/József Attila: Eszmélet/

A költészet napja a Tornaljai Gimnáziumban képekben