• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
  • 20. 6. 2017

Do galérie Exkurzia do Rumunska boli pridané fotografie.

• Ipolyi Arnold népmesemondó verseny

A Csemadok Országos Tanácsa nyolcadik alkalommal hirdette meg az Ipolyi Arnold  Népmesemondó Versenyt.

A verseny célja a magyar prózai népköltészeti műfajok műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, a hagyományos mesemondás, történetmesélés sajátosságainak megtartása a színpad adta keretek között is.

Iskolánkat a várhosszúréti regionális fordulón az 5. kategóriában  Molnár Kornélia, Lenkey Gábor és Országh Róbert István képviselték. Mindhárom aranysávos lehetőséget kapott részt venni a verseny döntőjén, amely 2017. június 4-5- én került megrendezésre Rozsnyón.

A rozsnyói döntőt is sikeresnek mondhatjuk, hiszen Molnár Kornélia és  Lenkey Gábor aranysávos minősítés szerzett, Országh Róbert a mostani döntőt ezüstsávos besorolással végezte.

Mindenkinek gratulálunk!

• OZNAM

Riaditeľstvo Gymnázia v Tornali  oznamuje,  že otvára triedy prvých ročníkov v školskom roku 2017/2018.

Prijímacie skúšky sa konajú 20. júna 2017 o 8.00 hod. pre žiakov prímy a prvých ročníkov  s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským.

Prihlášky treba doručiť do 12.6.2017 !

A Tornaljai Gimnázium igazgatósága értesíti Önöket, hogy a 2017/2018-as tanévben új osztályok nyílnak az első évfolyamban.

A szlovák és a magyar nyelvű Prímó és 1. osztályokba a felvételi vizsgákra 2017. június 20-én kerül sor 8 órai kezdettel.

A jelentkezési lapokat 2017. június 12-ig kell eljuttatni az iskola igazgatóságára.

• 25. 5. 2017

Do galérie Deň s hasičmi boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie Beseda s políciou boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie Anna Franková - výstava boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie MAturita boli pridané fotografie.

• 25. 5. 2017

Do galérie Ballagás boli pridané fotografie.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Költészet napja 2017

,,Csak ami nincs, annak van bokra

Csak ami lesz, az a virág,

Ami van, széthull darabokra.”

/József Attila: Eszmélet/

A költészet napja a Tornaljai Gimnáziumban képekben

2017. április 11.

• 11. 4. 2017

Do galérie Költészet napja 2017 boli pridané fotografie.

• 7. 4. 2017

Do galérie Dobré slovo boli pridané fotografie.

• DOBRÉ SLOVO

Naše úspešné recitátorky

Recitačná súťaž Dobré slovo je jedna z mála súťaží, v rámci ktorej môžu ukázať svoj talent a jazykové schopnosti aj študenti z tried s vyučovacím jazykom maďarským. Aj  v tomto školskom roku sa uskutočnilo krajské kolo súťaže v miestnom centre voľného času. Naše gymnázium reprezentovali žiačky Kvarty – Natália Barkai a Rebeka Borosová. Obe dievčatá opäť zažiarili! Víťazkou v prednese poézie sa stala Natália Barkai a pekné 2.miesto získala v prednese prózy Rebeka Borosová. Obe dievčatá postupujú do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Komárne.

Dievčatá, ďakujeme a zo srdca blahoželáme!

Prajeme Vám veľa úspechov aj na celoslovenskom kole!

Mgr. Timea Bussányiová

• Országos elődöntő Ipolyszécsénykén

2017.3.30-án Ipolyszécsényke volt a házigazdája a XXVI.Tompa Mihály Országos Verseny országos elődöntőjének, ahová a losonci, nagykürtösi, rimaszombati és nagyrőcei járás legjobbjai nyertek meghívást. Iskolánkat 6, a tornaljai járási fordulón aranysávos minősítést kapott diák képviselte. A prózamondók közül Böszörményi Barnabás /Kvartó/ a 3. kategóriában, Lenkey Gábor, Sipkai Eszter/ Kvintó/, valamint Országh Róbet István / 3.B / a középiskolások kategóriájában versenyzett.   A versmondók közül a 2.B osztályt  Nemes Klaudia, a 3. évfolyamot pedig Molnár Kornélia versmondók képviselték. Mindenki becsületesen  helyt állt, hisz az erős mezőnyben Gábor és Robi ezüstsávos, míg a többiek bronzsávos besorolásban részesültek. Lányok, fiúk, gratulálunk!

Mgr. Veronika Lukács

• Riaditeľské voľno

Riaditeľka Gymnázia – Gimnázia,  Hurbanova 34  v Tornali, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. podľa § 150 ods.5 a v znení neskorších predpisov,  Vám oznamuje, že dňa

31. marca 2017 udeľuje  všetkým triedam riaditeľské voľno.

strana:

• Gymnázium - Gimnázium